REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia jest metodą z zakresu medycyny naturalnej, polegającą na stymulacji biologicznie aktywnych punktów, linii i stref na twarzy, głowie, dłoniach oraz stopach...


kliknij, aby dowiedzieć się więcej o refleksoterapii...REFLEKSOTERAPIA TWARZY metodą Lone Sorensen


W swojej pracy wykorzystuję metodę Lone Sorensen-Lopez. Metoda opatentowana i chroniona prawem autorskim w 31 krajach Świata. Lone Sorensen-Lopez jest jedyną osobą na świecie, która nie tylko stworzyła tę unikalną terapię, ale opatentowała zarówno wyrażenie "refleksologia twarzy" jak i jej technikę. Połączyła ona medycynę orientalną, indiańską i współczesną neurofizjologię, tworząc doskonałe narzędzie diagnozowania, terapii i zapobiegania chorobom. Jest efektem ponad 25 lat pracy z pacjentami, obserwacji i badań. Jako pierwszy refleksolog na świecie, otrzymała ona tytuły honorowe od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).


Metoda wywodzi się częściowo z medycyny chińskiej, a konkretnie z podstaw akupunktury, w których wskazuje się na energetyczne powiązania pomiędzy poszczególnymi częściami ciała, a częściami twarzy. Na metodę składają się też techniki manualne stosowane przez Indian z Ameryki Południowej.


Refleksoterapia twarzy to terapia unikalna i wyróżniająca się spośród innych metod leczenia naturalnego. Jej działanie opiera się na fizjologicznym zjawisku tzw. łuku odruchowego zachodzącym w naszym ustroju. Terapia wywołująca szereg łańcuchowych reakcji biochemicznych w naszych organizmach. Stymulacja punktów na twarzy sprawia, że impulsy nerwowe docierają do przeznaczonych im organów i układów. Dzięki właściwemu uciskowi, uzyskuje się efekt w odległym narządzie lub części ciała. Zabieg refleksoterapii twarzy można rozszerzyć o kranioterapię lub o stymulacje na liniach intestinalnych (jelitowych).


zobacz cennikKRANIOTERAPIA


Polega na stymulowaniu różnych punktów/stref czaszki, które korespondują z leżącymi pod nią strukturami mózgu. Strefy te łączą się z meridianami i splotami, a te korespondują z narządami wewnętrznymi ciała i kontrolują ich czynność.


Linie stymulowane są za pomocą pocierania. Ruch ten przypomina nieco czynność prasowania. Linie masujemy palcami i trwa to ok. 2-3 minut.


Kranioterapię wykonuje się głównie w terapii dzieci i młodzieży.


zobacz cennikSTYMULACJA NA LINIACH INTESTINALNCH

(JELITOWYCH)

Około 80 lat temu odkryto, że w jelitach również znajdują się receptory. Nazwano jelito grube naszym drugim „mózgiem”. Kondycja naszego jelita grubego wpływa na cały nasz organizm.


Lone Sorensen wykorzystała mapę jelita na mapie twarzy.


Nadczynność i niedoczynność jakiegoś hormonu są stanem chorobowym. Stymulacja receptorów linii jelitowych może doprowadzić do stanu równowagi hormonalnej. W przypadku np. zarostu u mężczyzn, zabieg linii jelitowych wykonuje się na stopach.


Terapia szczególnie przydatna u osób z chorobami umysłowymi i problemami hormonalnymi oraz niektórych postaciach bezpłodności żeńskiej i męskiej.


zobacz cennikREFLEKSOTERAPIA DŁONI


Polega na uciskaniu/masowaniu za pomocą odpowiednich technik (relaksacyjnych i terapeutycznych), stref i punktów poszczególnych części dłoni.


Masaż refleksologiczny dłoni jest zwykle przyjemny, chociaż niektóre receptory mogą być szczególnie wrażliwe. Może pojawić się niewielki i raczej krótkotrwały ból podczas sesji, który może być spowodowany: urazami rąk z przeszłości, świeżymi urazami, stresem i niepokojem - zwiększającym wrażliwość na ból, przyjmowanymi lekami lub narkotykami - mogą one zwiększać wrażliwość receptorów. 


Refleksologiczny masaż dłoni wykonuje się przy zespole bolesności nadgarstka (np.: u osób dużo pracujących przy komputerze).


Zabieg trwa około 15-20 minut.


zobacz cennikREFLEKSOTERAPIA STÓP


Polega na uciskaniu/masowaniu za pomocą odpowiednich technik (relaksacyjnych i terapeutycznych) stref i punktów znajdujących się na stopach.


W Gabinecie Refleksoterapii SALUBENS wykonywany jest szczególny rodzaj refleksoterapii stóp - Praxis Vertebralis, inaczej neuromasaż stóp.PRAXIS VERTEBRALIS


Praxis Vertebralis rozpatruje zaburzenia w kontekście poszczególnych par nerwów rdzeniowych, które korespondują z narządami wewnętrznymi i częściami ciała. Zaburzenia można rozpoznać na poziomie samego kręgosłupa oraz na jego receptorach na stopach, gdzie pojawiają się tzw. złogi podskórne i wówczas stosuje się współczesną Praxis Vertebralis.


Mapę receptorów na stopach odkrył dr Jesus Manzanares Corominas. Zmiany na poziomie rdzenia kręgowego i ich wpływ na zakończenia nerwowe są przyczyną wielu schorzeń ostrych i przewlekłych.


zobacz cennikWszystkie powyżej wymienione terapie można łączyć ze sobą albo wykonywać oddzielnie w zależności od rodzaju schorzenia lub dolegliwości oraz jego intensywności i czasu trwania.


© Copyright 2006-2009 Gabinet Refleksoterapii SALUBENS.

zastrzeżenia prawne / polityka prywatności / współpraca z Gabinetem