POZOSTAŁE TERAPIE

Laseropunktura - leczenie światłem należy do najdawniejszych metod terapeutycznych. Metoda ta, bardzo rozpowszechniona również w obecnej dobie, stosowana jest przede wszystkim dla celów profilaktycznych, ogólnowzmacniających i kosmetycznych.

Z dotąd przeprowadzonych badań wynika, że bodźce wywołane przez promienie lasera małej mocy wywierają działanie regulujące na czynność narządów i tkanek. Wiązka promieniowania monochromatycznego skierowana na punkt akupunktury w skórze człowieka pobudza zakończenia nerwowe (receptory) leżące 0,2 mm poniżej powierzchni skóry i głębiej. Pobudzenia te wyzwalają odruch skórno-narządowy, który działa leczniczo na chory narząd.

Profesor Iniuszyn, wybitny biofizyk z Ałma-Aty uważa, że podstawą wszystkich czynności ustroju ludzkiego są zjawiska bioenergetyczne i te decydują przede wszystkim o zdrowiu i chorobie. Organizm człowieka dysponuje ogromnymi energetycznymi zapasami, które w warunkach codziennego życia są tylko częściowo wykorzystywane. Otóż słabe bodźce wywołane promieniami lasera małej mocy są w stanie zmobilizować ten duży ładunek bioenergetyczny tkwiący w organizmie ludzkim i w ten sposób poprawić stan zdrowia.

W kombinacji z refleksologią twarzy osiąga bardzo pozytywne efekty. Stosowana jest przy różnego rodzaju dolegliwościach zewnętrznych, np.: nieżycie nosa i opryszczce, trądziku, zmarszczkach, owrzodzeniach oraz łupieżu pstrym, egzemie i innych zmianach zapalnych skóry.

Czas oddziaływania laserem w konkretnym punkcie 20-60 sekund.

Terapia laserem trwa około 20 minut, natomiast w kombinacji z refleksologią twarzy nieco dłużej.

Do zabiegu używam:  SOFTLASER, Laser miękki SL 30 / VSL 40.

zobacz cennikBEMER 3000 - jest aparatem do łagodnej terapii pulsującym polem magnetycznym o niskim natężeniu. Natężenie pola wytwarzanego przez aparat BEMER zawiera się w granicach natężenia pola Ziemi i wynosi 3-40 mikrotesli (mata cewkowa) i 9 - 100 mikrotesli (aplikator miejscowy). Jest to sygnał szerokopasmowy, zawierający widmo różnych częstotliwości impulsów. Dzięki temu dopasowany jest do potrzeb różnych komórek organizmu. Wykorzystanie pola elektromagnetycznego w połączeniu z refleksoterapią to dodatkowe narzędzie i większa szansa skuteczności w terapii.

Czas oddziaływania: 8/12/16/20 minut.

Istnieje możliwość wypożyczenia lub zakupu urządzenia BEMER 3000
- informacje pod numerem telefonu 0-504-797-597

zobacz cennik

Terapia bańkami (terapia próżniowa) - leczenie bańkami, należało do metod leczenia, którymi ludzkość posługiwała się od niepamiętnych czasów. Sposób ten polega na ogrzaniu płomieniem wnętrza bańki, co doprowadza do rozrzedzenia się powietrza i do wytworzenia podciśnienia. Podciśnienia wynoszącego zazwyczaj 0,2 atmosfery, które doprowadza do wciągnięcia skóry do wnętrza bańki i powstania wybrzuszenia wysokości od 1 do 3 centymetrów. W wyniku przekrwienia i wynaczynień zabarwienie skóry zmienia się na różowe, pąsowe lub sine. Wytworzone podciśnienie wywiera działanie mechaniczne na skórę, drażniąc zakończenia nerwowe. Obok działania leczniczego typu odruchowego występuje również odczyn immunologiczny.

Do wskazań do zabiegu stawiania baniek należą: ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, ostre zapalenie korzonków, ostre i podostre neuralgie oraz dychawica oskrzelowa.

Do zabiegu używam baniek szklanych. Czas terapii: 10-15 minut.


zobacz cennik

© Copyright 2006-2009 Gabinet Refleksoterapii SALUBENS.
zastrzeżenia prawne / polityka prywatności / współpraca z Gabinetem