WSTĘP

Choroby serca, udar mózgu i rak – na które ludzie coraz częściej umierają na skutek przewlekłych schorzeń, mające oczywisty związek ze stanem środowiska naturalnego i stylem życia. Zaburzenia te wywołują lub pogłębiają niehigieniczne warunki mieszkaniowe, niebezpieczna praca, stres, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwe odżywianie się i brak ćwiczeń fizycznych. Ponadto palenie papierosów i brawurowa jazda samochodem to również przyczyny złego stanu zdrowia i krótkiego życia.

W pędzie ku nowoczesności i technicznej doskonałości zagubiliśmy nasz pierwotny związek z Naturą. Rytm naszej codzienności wyznacza nie Natura lecz mechaniczny (a właściwie elektroniczny) zegar.

Zestresowani, chronicznie przemęczeni, biegniemy przez życie, biegniemy do utraty tchu.  Ofiarą staje się nasze ciało. Zapominamy o nim, zagłuszamy subtelne sygnały, które nam wysyła.

Teoretycznie mamy wsparcie – całą rzeszę specjalistów, do tego książki, poradniki, kursy i szkolenia... Kiedy  nasze  ciało  na dobre się zbuntuje, zrobimy szybki przegląd techniczny – odwiedzimy najlepszych specjalistów, zrobimy badania. Nowoczesna medycyna ma tak fantastyczne możliwości: doskonały sprzęt diagnostyczny, a do tego farmacja.

Leki, to obietnica natychmiastowej ulgi. Pierwsze wątpliwości pojawiają się dopiero wówczas, gdy kłopoty ze zdrowiem wracają. Dla wielu z nas ten moment jest prawdziwym szokiem. Dlaczego nowoczesna medycyna nie jest w stanie zaradzić naszym problemom zdrowotnym?

Medycyna Zachodu potrafi całkiem skutecznie usuwać objawy rozmaitych schorzeń, problem w tym, że usuwając jej symptomy pomija się przyczyny, które ją wywołały.

Podjęcie wysiłku na rzecz własnego zdrowia otwiera możliwości osłabienia, neutralizacji wpływu niekorzystnych czynników.

Naszą alternatywą jest medycyna naturalna i refleksoterapia. Skorzystajmy z niej...


LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Refleksologia twarzy metodą Lone Sorensen to jedyny masaż twarzy i zarazem jedyna terapia na świecie łącząca w sobie diagnozę energetyczną, terapię i postępowanie kosmetyczno-estetyczne.


Zapobiegawczy aspekt energetyczny terapii  -  Praca na punktach nerwowo-naczyniowych twarzy to praca na meridianach czyli kanałach energetycznych. Tradycyjna Medycyna Chińska zakłada, że zaburzenia energetyczne w meridianach są główną przyczyną początkowo niewielkich dolegliwości a potem schorzeń ostrych czy przewlekłych. Ważne jest zatem by zaburzenia energetyczne rozpoznawać i poddawać terapii. Refleksologia twarzy pobudza przepływ energii przez organizm człowieka, usuwa jej bloki i zastoje, i w ten sposób zapobiega rozwojowi dolegliwości na poziomie energetycznym.

Zabieg ten głęboko relaksuje a doznania, które występują w trakcie takiego odprężenia nie są porównywalne z żadnym innym masażem twarzy czy ciała!

ilustracja z punktami i strefami

© Copyright 2006-2009 Gabinet Refleksoterapii SALUBENS.
zastrzeżenia prawne / polityka prywatności / współpraca z Gabinetem